Planlagte arrangementer

Sæsonen 2017/18 sluttede med den ordinære generalforsamling 5/4.  Vi går nu i gang med at planlægge sæsonen 2018/19 - så snart den er klar, vil I her på siden finde  oversigten over de kommende arrangementer.

I kan naturligvis også tilmelde jer vores nyhedsbrev, og få tilsendt invitation til arrangementerne på mail - eller følge os på Facebook, hvor vi også løbende informerer om madaftner, arbejdsweekender og andre aktiviteter.

Vi glæder os til at se jer i den nye sæson!

Kommende arrangementer

 • 28/12: Juletræsfest

  Sidste år genoplivede en række Alsted borgere med Gitte Aamand i spidsen en gammel tradition, og  arrangerede en rigtig, gammeldags juletræsfest i forsamlingshuset. Det blev en overvældende succes, og de har heldigvis lovet at gentage den i år!  

 • 19/1: Vildt Buffet

  Thomas & co’s uovertrufne vildt buffet er efterhånden berømt i hele Vestsjælland – så den gentager vi naturligvis også denne sæson…

 • 22/2: Øl-smagning

  Aftenen, hvor øl-typer og retter går op i en højere enhed – Thomas og madholdet tryller i køkkenet, og formanden har allerede tryllet i bryghuset…

 • 23/3: Madaften i fiskens tegn

  Temaet for aftenens menu er denne gang fisk – som sædvanlig tilberedt til perfektion af DK’s bedste madhold!