Planlagte arrangementer

Sæsonen 2017/18 sluttede med den ordinære generalforsamling 5/4.  Vi går nu i gang med at planlægge sæsonen 2018/19 - så snart den er klar, vil I her på siden finde  oversigten over de kommende arrangementer.

I kan naturligvis også tilmelde jer vores nyhedsbrev, og få tilsendt invitation til arrangementerne på mail - eller følge os på Facebook, hvor vi også løbende informerer om madaftner, arbejdsweekender og andre aktiviteter.

Vi glæder os til at se jer i den nye sæson!

Kommende arrangementer

  • Sæsonens arrangementer, 2018/19

    Så er planen for den kommende sæson klar – temaerne for de forskellige madaftener kan ses nedenfor, og flere detaljer om de enkelte arrangementer følger naturligvis, når vi nærmer os datoen: 29/9: Høstfest 26/10: Aften i vinens tegn 23/11: Forsamlingshusets traditionelle julemiddag Mellem jul og nytår (endelig dato følger): Juletræs arrangement 19/1:  Thomas & co’s … Læs videre Sæsonens arrangementer, 2018/19