Dit Forsamlingshus-arrangement….

I år introducerer vi et nyt tiltag –  “Lav dit eget Forsamlingshus-arrangement”…

Som kommunikeret på Generalforsamlingen, vil vi meget gerne involvere vores medlemmer mere aktivt, og går du rundt med en god ide til, hvad forsamlingshuset også kan bruges til, hører vi meget gerne fra dig!

Ved et “Lav dit eget Forsamlingshus-arrangement” står I selv for planlægning og gennemførelse.

Kan bestyrelsen godkende forslaget, stiller vi huset gratis til rådighed, sammen med en nærmere aftalt underskudsgaranti – et eventuelt overskud tilfalder Forsamlingshusets kasse.

Har du ikke mod på selv at gi’ dig i kast med at gennemføre et arrangement, men “bare” har en god ide, er du naturligvis også velkommen til at stille forslag – i begge tilfælde, send en mail til aforsamlingshus@gmail.com eller læg forslaget i vores postkasse.